• POMOC DLA UKRAINY

            W ramach pomocy dla naszych sąsiadów zbieraliśmy najpotrzebniejsze artykuły. Przygotowane dary przekazane zostaną do PCK, a potem dalej do potrzebujących mieszkańców Ukrainy.

            Wszystkim, którzy okazali serce i przyłączyli się zbiórki serdecznie dziękujemy.

            Zbiórkę koordynowało Szkolne Koło Wolontariatu.

          • NAGRODY WRĘCZONE!

            W grudniu odbyły się dwa konkursy związane ze Stanisławem Lemem - konkurs wiedzy i konkurs plastyczny. Konkursy odbywały się w ramach realizacji programu NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA.

            Zwycięzcom obu konkursów wręczyliśmy pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe zakupione ze środków przeznaczonych na realizację programu.

            Zwycięzcom dziękujemy za udział i GRATULUJEMY!!!

          • Żołnierze Wyklęci

            Pierwszego marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Niezłomni, bo tak ich nazywano, walczyli i ginęli przeciwstawiając się systemowi komunistycznemu.

            Byli żołnierzami i dowódcami polskiego państwa podziemnego. Składali przysięgę na wierność Rzeczpospolitej a Bóg, Honor, Ojczyzna były dla Nich wartościami, którymi się kierowali.

            Tego dnia wspominamy min. Witolda Pileckiego, Zygmunta Szendzielarza, Augusta Emila Fieldorfa, Józefa Kurasia czy Danutę Siedzikównę ps. Inka, która była sanitariuszką Żołnierzy Wyklętych.

            W ramach obchodów przygotowano w szkole gazetki tematyczne, wystawę prac uczniów, odbyły sie pogadanki, projekcje filmów oraz słuchano pieśni patriotycznych.

          • FERIE Z KSIĄŻKĄ

            Niektórzy mówią, że czytanie jest nudne... My uważamy, że czytanie jest dzisiaj modne i popularne. Zbliżają się ferie, więc zachęcamy do wypożyczeń. Przekonaj się, że ferie z książką to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu.

          • Polski zryw narodowy 1863 r.

            W tym roku mija 159 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. W nocy z 22 na 23 stycznia powstańcy chwycili za bron i rozpoczęli walkę z rosyjskim zaborcą. Powstanie miało charakter partyzancki, gdyż duże dysproporcje w uzbrojeniu i braku doświadczonych dowódców nie pozwoliły na prowadzenie otwartej walki z wrogiem. Stoczono wiele potyczek, min. pod Małogoszczem, Grochowiskami, Ignacewem czy Opatowem. Powstanie z lat 1863-1864 stało się jednym z symboli walki o niepodległość. Mimo ostatecznej klęski umocniło patriotyczne postawy i poczucie jedności narodowej Polaków. Aby przypomnieć to wydarzenie przygotowano gazetki tematyczne, wystawę oraz zorganizowano pogadanki w klasach.

          • LEM W NASZYCH OCZACH

            W ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025” Priorytetu 3, został zrealizowany projekt “ Lemoniada 21”.

            W grudniu rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Lem w naszych oczach”.

            I miejsce zajęła Oliwia Ankiewicz,

            II miejsce- Wiktoria Świniarska,

            III miejsce- Maja Rozentalska.

            Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!!!

          • SZKOLNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

            Dnia 15 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. W szkole dominował kolor żółty - kolor optymizmu. Szkola została udekorowana na żółto.

            Na dobry początek każdy otrzymał uśmiechniętą buźkę. Klasy przygotowały własne kodeksy życzliwości oraz wybrały najbardzie życzliwą osobę w swojej klasie. Z kl. I LO wybrano Łukasza Kamińskiego, z kl. II LO Julię Zawadzką, z kl. III LG Kacpra Wantowskiego, z kl. III LS Weronikę Soboczyńską, z kl. I Br Izę Tarę, z kl. II Br Oskara Grejbera, z kl. III BG Kacpra Gralewskiego, a z kl. III BS Kamila Momota. Osoby te zostały udekorowane Orderem Życzliwości. Można było również posłuchać przez szkolny radiowęzeł piosenek nawiązujących do tematyki dnia. Miłym akcentem był słodki upominek

          • Rocznica Stanu Wojennego

            Czterdzieści lat temu, 13 grudnia 1981 r. gen. Wojciech Jaruzelski wprowadził na terytorium Polski stan wojenny.

            Czym był stan wojenny? Co zmienił? Ograniczono swobody i prawa obywatelskie. Wprowadzono min. zakaz poruszania się – godzinę policyjną od 22.00 do 6.00 rano. Kontrolowano korespondencję, rozmowy telefoniczne, zakazano strajków i innych form protestu. Władze przejęło wojsko a na ulicach większych miast pojawiły się czołgi i liczne patrole Milicji. Internowano tysiące osób, których działalność miała według władzy zagrażać bezpieczeństwu państwa.

            Padły strzały, były ofiary. W tym dniu o godz. 19.30 zapalmy Światło Wolności, pamiętając o ofiarach stanu wojennego.

            W związku z w/w rocznicą przygotowano gazetkę tematyczną, odbyły się pogadanki oraz wyświetlono min. film – Śmierć jak kromka chleba”.

          • Paczuszka dla maluszka!

            W szkole rozbłysła choinka a my włączyliśmy się do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych "Paczuszka dla Maluszka" dla dzieci w domach samotnej matki,domach dziecka i hospicjach. Przynieście kremy,szampony,oliwki,pieluchy, mydla, proszki do prania i zostawcie je pod choinką.Nie zapomnijmy, w czasie bożonarodzeniowych przygotowań, o tych najmniejszych i najbardziej potrzebujących.

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Rybnie, ul. Sportowa 24
      • 23 696 61 02
      • ul. Sportowa 24, 13-220 Rybno Poland
      • Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Zespół Szkół w Rybnie, ul. Sportowa 24, 13-220 Rybno, jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której piszesz. Administrator wyznaczył Inspektora ochrony danych (iod@gminarybno.pl). Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, lecz konieczne do skontaktowania się z Tobą i załatwienia sprawy.
      • Inspektor Ochrony Danych Justyna Jabłonka Zastępca Inspektora Ochrony Danych Justyna Cybulska e-mail: iod@gminarybno.pl
    • Logowanie