• SZKOLNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Dnia 15 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. W szkole dominował kolor żółty - kolor optymizmu. Szkola została udekorowana na żółto.

Na dobry początek każdy otrzymał uśmiechniętą buźkę. Klasy przygotowały własne kodeksy życzliwości oraz wybrały najbardzie życzliwą osobę w swojej klasie. Z kl. I LO wybrano Łukasza Kamińskiego, z kl. II LO Julię Zawadzką, z kl. III LG Kacpra Wantowskiego, z kl. III LS Weronikę Soboczyńską, z kl. I Br Izę Tarę, z kl. II Br Oskara Grejbera, z kl. III BG Kacpra Gralewskiego, a z kl. III BS Kamila Momota. Osoby te zostały udekorowane Orderem Życzliwości. Można było również posłuchać przez szkolny radiowęzeł piosenek nawiązujących do tematyki dnia. Miłym akcentem był słodki upominek

• Rocznica Stanu Wojennego

Czterdzieści lat temu, 13 grudnia 1981 r. gen. Wojciech Jaruzelski wprowadził na terytorium Polski stan wojenny.

Czym był stan wojenny? Co zmienił? Ograniczono swobody i prawa obywatelskie. Wprowadzono min. zakaz poruszania się – godzinę policyjną od 22.00 do 6.00 rano. Kontrolowano korespondencję, rozmowy telefoniczne, zakazano strajków i innych form protestu. Władze przejęło wojsko a na ulicach większych miast pojawiły się czołgi i liczne patrole Milicji. Internowano tysiące osób, których działalność miała według władzy zagrażać bezpieczeństwu państwa.

Padły strzały, były ofiary. W tym dniu o godz. 19.30 zapalmy Światło Wolności, pamiętając o ofiarach stanu wojennego.

W związku z w/w rocznicą przygotowano gazetkę tematyczną, odbyły się pogadanki oraz wyświetlono min. film – Śmierć jak kromka chleba”.

• Paczuszka dla maluszka!

W szkole rozbłysła choinka a my włączyliśmy się do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych "Paczuszka dla Maluszka" dla dzieci w domach samotnej matki,domach dziecka i hospicjach. Przynieście kremy,szampony,oliwki,pieluchy, mydla, proszki do prania i zostawcie je pod choinką.Nie zapomnijmy, w czasie bożonarodzeniowych przygotowań, o tych najmniejszych i najbardziej potrzebujących.

• STOP PRZEMOCY!!!

Społeczność Zespołu Szkół włączyła się do Akcji 16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć. Jest to międzynarodowa kampania, organizowana przez Women’s Global Leadership Institute i poświęcona wspieraniu i koordynacji pracy mającej na celu wyeliminowanie wszelkich form przemocy wobec kobiet.

• 1 grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS

Dziś obchodziliśmy Światowy Dzień walki z AIDS, przypadający 1 grudnia. Od 1988 roku dzień ten obchodzony jest corocznie na całym świecie. To inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), której celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażenia wirusem HIV i zachorowania na AIDS. Ten dzień integruje wiele działań podejmowanych na całym świecie. Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka, obecna w przestrzeni publicznej, prasie czy w Internecie. Każdy kto solidaryzuje się z osobami zakażonymi HIV i chorymi na AIDS tego dnia przypina czerwoną kokardkę.