• PIKNIK CHARYTATYWNY

W ZESPOLE SZKÓŁ W RYBNIE ODBĘDZIE SIĘ II PIKNIK CHARYTATYWNY:

W SZKOLE SIĘ BAWIMY I O DZIECI SIĘ TROSZCZYMY

17.03.2024r. (niedziela)

Zespół Szkół w Rybnie, hala OSiR Rybno

Program:

9:00 – 16:00 Charytatywny Turniej Halowej Pilki Nożnej „W Rybnie gramy i dzieciom pomagamy” o Puchar Prezesa Zakładu Usług Leśnych – Jana Rozentalskiego

11:00 – 18:00 Piknik Charytatywny w Zespole Szkól w Rybnie

12:00 – 13:00 II Charytatywny Trening na dystansie 5 km z ekipą Biegam U KOLESI „W Rybnie biegamy, dzieciakom pomagamy”

12:00 – 13:00 I Charytatywny Trening Nordic Walking na dystansie 5 km

80 biegaczy pobiegnie dla dzieci razem z ekipą Jacka Prokopa

12:00 – 14:00 Warsztaty Malarskie z Pop-Up Art Warsztaty Artystyczne - Beata Jabłońska

13:00 – 15:00 Warsztaty Ceramiczne z PEONIA-ART Szkoła Artystyczna Anity Zawadzkiej

14:00 – 17:00 Zawody Strzeleckie dla kobiet i mężczyzn o Puchar Bogdana Bartnickiego

14:30 – 16:30 Warsztaty dekorowania koszulek z Pop-Up Art Warsztaty Artystyczne - Beata Jabłońska

Organizatorzy: Zespół Szkół w Rybnie, OSiR Rybno, Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie, Gmina Rybno, W Rękach Młodych, Biegam U KOLESI , Zakład Usług Leśnych – Jak Rozentalski, Eurostyl Rybno – Magdalena i Łukasz Witkowscy, OSP Truszczyny, Starostwo Powiatowe w Działdowie, Urząd Marszałkowski w Olsztynie, Stowarzyszenie Żabianka

Patronat medialny: Radio 7, Moje Działdowo, Serwis informacyjny – Syla, Głos Lubawski, Gazeta Działdowska, Gazeta Nowomiejska

• ROWER ŁADOWARKA

​​​​We wtorek, 10 stycznia 2024 roku nasza szkoła wprowadziła innowacyjną inicjatywę, montując dwa rowery generujące prąd, które nie tylko promują aktywny tryb życia, ale również dostarczają energię elektryczną do ładowania telefonów komórkowych. To przełomowe przedsięwzięcie zostało możliwe dzięki hojności firmy budowlanej Muniak Pana Tomasza Muniaka, która ufundowała te ekologiczne źródła energii.​​​​​​​​​​​

Rower Ładowarka samoczynnie wytwarza energię elektryczną podczas jazdy, co otwiera nowe perspektywy w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Warto zauważyć, że możliwość ładowania urządzeń mobilnych obejmuje trzy standardy: USB C, micro USB i iPhone, co sprawia, że rowery są uniwersalne i dostępne dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

Jednym z kluczowych elementów tej inicjatywy jest fakt, że im szybciej się pedałuje, tym prądnica generuje prąd o większym natężeniu. To zachęca nie tylko do korzystania z rowerów w celu dostarczenia energii, ale również stymuluje aktywność fizyczną, co wpisuje się w koncepcję zdrowego trybu życia.

To nowatorskie podejście do wykorzystania energii odnawialnej w szkole może stać się inspiracją dla innych placówek edukacyjnych i firm, aby przyczynić się do tworzenia bardziej zrównoważonych społeczności. Inicjatywa ta nie tylko wnosi wartość ekologiczną, ale także angażuje społeczność szkolną w działania na rzecz wspólnego dobra.