• SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA W RYBNIE MA PATRONA

27 października 2021 roku to bardzo szczególny dzień dla Branżowej Szkoły I stopnia w Rybnie - dzień nadania imienia szkole. Liceum Ogólnokształcące ma swojego patrona - bp. Jana Chrapka już od 13 lat, a w tym roku patronem szkoły branżowej został Ignacy Łukasiewicz - postać niezwykle ważna i barwna. Nie tylko naukowiec, ale człowiek o wielkim sercu, czuły na krzywdę innych ludzi.

Do nadania imienia przygotowywaliśmy się od poprzedniego roku szkolnego. Zbieraliśmy kandydatów na patronów szkoły branżowej i po wyłonieniu 5 nazwisk oraz przedstawieniu ich sylwetek uczniom, nauczycielom i rodzicom, odbyło się głosowanie. Największą ilość głosów zdobył Ignacy Łukasiewicz i to on został patronem szkoły.Uroczysty dzień nadania imienia szkole branżowej rozpoczął się Mszą świętą, na której został poświęcony sztandar. Dalsze uroczystości odbywały się w szkole. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu nastąpiło przekazanie sztandaru oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych. Sztandar dla Branżowej Szkoły I stopnia w Rybnie ufundowała Rada Rodziców.Pierwszy dyrektor Zasadniczej Szkoły Zawodowej - pani Magdalena Anczykowska przedstawiła historię tworzenia tej szkoły. Pani dyrektor Ewa Golder opowiedziała o zmianach, jakie następowały w wyniku kolejnych reform w oświacie.W swoich wystąpieniach Wójt -pan Tomasz Węgrzynowski, dyrektorzy szkół podstawowych oraz prezes oddziału ZNP w Rybnie - pan Maciej Kornatowski wyrazili wiele serdecznych słów, łącząc je z najlepszymi życzeniami oraz upominkami podarowanymi społeczności szkolnej.Z okazji nadania imienia szkole branżowej ks. proboszcz kan. Janusz Kowalski poświęcił tablicę z cytatem Ignacego Łukasiewicza oraz rzeźbiony w drewnie portret patrona.Pani dyrektor wraz z panem Wójtem i księdzem proboszczem dokonali także odsłonięcia ściany przygotowanej na ten szczególny dzień.Uczniowie w przedstawieniu teatralnym przybliżyli zebranym sylwetkę Ignacego Łukasiewicza, a na pamiątkę wręczyli gościom mydełka wykonane przez naszych uczniów na zajęciach Koła Chemicznego. Pani dyrektor wyraziła podziękowania za obecność i uświetnienie tego uroczystego dnia, szczególne słowa wdzięczności skierowała do uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, którzy dzięki wspaniałej współpracy przygotowali tegoroczne Święto Szkoły. Po uroczystościach oficjalnych wszyscy udali się na poczęstunek.Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia uroczystości nadania imienia Branżowej Szkole I stopnia w Rybnie.

• TRZECIE MIEJSCE W MITRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ SZEŚCIOOSOBOWEJ

Dnia 20 października 2021r. w Lidzbarku Welskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej 6 osobowej chłopców, w których wzięłą udział drużyna z Zespołu Szkół w Rybnie. W turnieju wzięło udział pięć drużyn: ZS Rybno, LO Lidzbark, ZSTiO Iłowo, ZSZ nr 1 Działdowo i ZS nr 1 Działdowo. Drużyny grały systemem "każdy z każdym". Nasza ekipa zaprezentowała wysoki poziom gry , zdobywając trzecie miejsce w Mistrzostwach.Skład naszej drużyny: Oliwier Laskowski, Jakub Kwaśniewski, Szymon Piórkowski, Bartosz Uzarski, Dżastin Górski, Michał Fafiński, Michał Ruciński.Dziękujemy naszym panom za bardzo dobry występ na Mistrzostwach Powiatu.

• DZIEŃ PAPIESKI

15 października obchodziliśmy Dzień Papieski. Uczniowie kl. I BR wykonali gazetkę tematyczną z najważniejszymi cytatami papieża Polaka, przeprowadzili konkurs dotyczący jego życia oraz upiekli kremówki, których część zjedli ze smakiem:) a reszta stanowiła słodką nagrodę dla uczestników konkursu.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października w Zespole Szkół w Rybnie obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Na uroczystym apelu pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za codzienną pracę na rzecz naszych uczniów i szkoły.

Pani dyrektor pogratulowała także nauczycielom i pracownikom, którzy otrzymali nagrodę dyrektora - wręczaną już tradycyjnie z okazji Dnia Nauczyciela.Ten wyjątkowy dzień uświetniła klasa III LG, przygotowując część artystyczną. Uczniowie przeprowadzili wszystkich przez historię szkolnictwa, pokazali jak wyglądała szkoła dawniej, a jak jest obecnie. Na koniec wszyscy zebrani zatańczyli "belgijkę".

• „Kształtem miłości piękno jest”

24 września obchodzona była 200 rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida. Z tej okazji uczniowie ZS w Rybnie wysłuchali recytacji wierszy wielkiego polskiego poety w wykonaniu Jerzego Zelnika. Recytacja poprzedzona była wykładem profesora Uniwersytetu Warszawskiego - Wiesława Rzońcy na temat „Tło historycznoliterackie intelektualizmu Norwida”. Na zakończenie wysłuchano fragmentu koncertu Czesława Niemena - autora muzyki do wielu utworów C.K Norwida.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z twórczością wielkiego polskiego poety i emigranta, którego twórczość doceniona została dopiero po jego śmierci, i jest uważana za jedno z największych dokonań w naszej literaturze.

• MY TEŻ POMAGAMY!!!

30 września obchodziliśmy Dzień Kawy. Przy okazji można było kupić cegiełkę,aby wesprzeć leczenie Kacpra, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Kolejny raz społeczność naszej szkoły okazała dobre serce i wrażliwość na potrzeby innych.