• Wybraliśmy patrona dla szkoły branżowej!

Dnia 21 kwietnia odbyło się głosowanie na patrona dla Branżowej Szkoły I stopnia w Rybnie. W głosowaniu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół, nauczyciele oraz przedstawiciele rodziców. W wyniku wcześniejszych prac nad poszukiwaniem patrona wyłoniono 4 kandydatury: Ignacy Łukasiewicz, Jan Heweliusz, Jan Szczepanik, Józef Stanisław Kosacki.

W wyniku głosowania największą ilość głosów zdobył Ignacy Łukasiewicz (wynalazca, przedsiębiorca i farmaceuta) i to on będzie patronem szkoły branżowej.

PROCEDURA NADANIA IMIENIA

Branżowej Szkole I stopnia w Rybnie

Branżowa Szkoła I Stopnia w Rybnie rozpoczęła prace nad wyborem swego patrona i nadaniem imienia. Cała społeczność szkolna realizować będzie działania związane z projektem ,,NADANIE IMIENIA SZKOLE"

Nadanie Imienia Szkole Branżowej I Stopnia w Rybnie

1. Postanowienia ogólne

• Cel procedury

Celem niniejszej procedury jest określenie zasad nadania imienia Szkole Branżowej I stopnia w Rybnie

•  Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli ( Dz. U. z 2017 r., poz. 649)

• Założenia procedury

Niniejsza procedura została opracowana przez Zespół Koordynujący działania zmierzające do wyboru patrona i podlega zaopiniowaniu przez Radę Pedagogiczną, Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.

• Poprzez nadanie imienia szkoła:
              • zyskuje własną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół,
              • buduje własny system wychowania w oparciu o autorytet patrona i wartości, które reprezentował swoim życiem i działalnością,
              • promuje postać patrona,
              • pozyskuje do współpracy osoby i instytucje związane z patronem,
              • tworzy własny ceremoniał.
            • Zasady wyboru patrona:
              • w wyborach bierze udział cała społeczność szkoły ( uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji),
              • wszyscy realizują projekt pod nazwą ,, NADANIE IMIENIA SZKOLE”,
              • terminy poszczególnych etapów wyboru patrona ustala zespół Koordynujący w porozumieniu z Dyrektorem szkoły,
              • Dyrektor w porozumieniu z Zespołem Koordynującym wyznacza osoby odpowiedzialne za realizację zadań szczegółowych,
              • Dyrektor szkoły kontroluje sprawny przebieg poszczególnych etapów i rozlicza za ich realizację,
              • Protokoły z realizacji projektu ,,NADANIA IMIENIA SZKOLE” wraz z propozycją imienia wyłonioną droga wyborów oraz wniosek o nadanie szkole imienia zostaną skierowane do Urzędu Gminy w Rybnie.

2. Plan pracy

DZIAŁANIA

TERMIN

1. Powołanie na zebraniu Rady Pedagogicznej  szkoły Zespołu Koordynującego do spraw wyboru Patrona,w skład którego wchodzą:

- p. Patrycja Heleniak – przewodnicząca

- p. Anna Ćwiek  - zastępca

- p. Grażyna Meller

- p. Krzysztof  Anisiewicz

- p. Michał Marona

11 marca 2021

1. Opracowanie przez Zespół Koordynujący Planu Pracy nad nadaniem imienia szkole.

do 13 marca 2021

1. Działania informacyjne skierowane do nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, rodziców, mieszkańców miejscowości

- informacja o podjęciu działań zmierzających do nadania imienia szkole

- zaznajomienie z planem działań podjętych w celu wyboru patrona szkoły:

• nauczycieli - podczas zebrania Rady Pedagogicznej
              • uczniów – drogą elektroniczną na platformie Teams i poprzez dziennik elektroniczny Librus  oraz na godzinach z wychowawcą on-line
              • rodziców – w czasie zebrań informacyjnych online
              • mieszkańców – poprzez stronę internetową szkoły

- stworzenie na stronie internetowej szkoły    dodatkowej zakładki poświęconej pracom nad nadaniem imienia, publikowanie materiałów.

marzec 2021

1. Opracowanie przez Zespół Koordynujący Regulaminu wyboru patrona szkoły.

marzec 2021

1. Zgłaszanie kandydatur na patrona szkoły przez:

- nauczycieli i pracowników szkoły

- uczniów

- rodziców

do 15 marca 2021

1. Prezentacja wybranych kandydatów na patrona

(opracowanie biogramów, tablice informacyjne,  zajęcia z uczniami).

do 31 marca 2021

1. Wybory patrona szkoły.

21 kwietnia  2021

1. Ogłoszenie informacji o wyborze patrona.

23 kwietnia 2021

1. Zatwierdzenie kandydata na patrona przez Radę Pedagogiczna, Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.

26 kwietnia 2021

10.  Złożenie wniosku o nadanie imienia do organu

prowadzącego szkołę.

czerwiec   2021