• WIGILIA SZKOLNA

W dniu 22 grudnia odbył się uroczysty apel z okazji wigilii i świąt Bożego Narodzenia. Klasa IB LO przedstawiła krótką genezę tych świąt i utwory literackie o świątecznej tematyce. Uczennice klasy IBLO wykonały trzy polskie tradycyjne kolędy a społeczność szkolna mogła również wysłuchać dwa instrumentalne utwory w wykonaniu Sary Kruszyńskiej. Na końcu klasa życzyła wszystkim zdrowych, wesołych, spokojnych świąt. Po uroczystym apelu odbywały się klasowe spotkania wigilijne.

• KONKURS "Boże Narodzenie - łączy pokolenia"

18 grudnia uczennice z klasy 1a- Julia Uzarska, Roksana Sarnowska oraz uczennice z klasy 1b- Agnieszka Czajkowska i Natalia Zaskórska wzięły udział w Gminnym Konkursie Świątecznym „Boże Narodzenie – łączy pokolenia "Kompozycja bożonarodzeniowa”, organizowanym przez Stowarzyszenie Dzieci Twardowskiego oraz Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie.

Dwuosobowe zespoły w ciągu dwóch godzin musiały wykonać dwie kompozycje bożonarodzeniowe – naturalną oraz sztuczną. Po ocenie prac przez jury, kompozycje Agnieszki i Natalii zajęły 3 miejsce. Wykonane stroiki oraz życzenia świąteczne dziewczęta przekazały seniorom z Domu Seniora w Rybnie, strażakom ze Straży Pożarnej w Rybnie, policjantom z Posterunku Policji w Rybnie oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybnie. Obdarowani byli mile zaskoczeni i zadowoleni z pięknego podarunku.