• STYPENDIA NAUKOWE W GMINIE RYBNO

W środę, 28 lutego 2024 roku o godzinie 10:00, odbyła się LX Sesja Rady Gminy Rybno, która okazała się wydarzeniem wyjątkowym dla 35 uczniów z Zespołu Szkół w Rybnie. Podczas tej doniosłej ceremonii, najzdolniejsza młodzież otrzymała prestiżowe stypendia naukowe, stanowiące wyraz uznania dla ich osiągnięcia i zaangażowanie w edukację.

Stypendia są przyznawane od 8 lat, tuż po zakończeniu I i II semestru, aby wspierać rozwój edukacyjny młodego pokolenia oraz docenić ich wysiłek i poświęcenie. Uroczystość nie tylko była okazją do uhonorowania osiągnięć uczniów, ale także do podkreślenia roli rodziców i dziadków, którzy stanęli u boku swoich pociech, wspierając je w drodze do edukacyjnych sukcesów. Młodzieży towarzyszyli w tym wydarzeniu także pedagodzy oraz dyrektorzy poszczególnych szkół z terenu gminy Rybno.

• CHWAŁA NIEZŁOMNYM

Jak co roku 1 marca obchodzimy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

Tego dnia wspominamy polskich bohaterów, którzy walczyli z systemem komunistycznym. Stawiali opór sowietyzacji Polski tworząc powojenne podziemie niepodległościowe, organizując ruch partyzancki. Przez komunistów nazywani byli bandytami i zdrajcami – w naszych sercach będą żyć wiecznie, ale nie jako „Wyklęci” lecz „Niezłomni”. Ich bezinteresowne poświęcenie zasługuje na szczególną pamięć.

• INFORMACJA

Dyrektor Zespołu Szkół w Rybnie informuje, że obowiązkowe zajęcia edukacyjne, z których oceny wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej będą brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do liceum ogólnokształcącego i szkoły branżowej, są uzależnione od wyboru profilu i przedstawia je tabela na zdjęciu.

• WYJAZD DO WARSZAWY

W lutym uczniowie klas licealnych wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Największe wrażenie zrobił na nich musical "Romeo i Julia" 3D w Studio Buffo. Uczestniczyli również w dwóch lekcjach w Muzeum Narodowym: "Młoda Polska. Artystyczna różnorodność" oraz " Sztuka i literatura. Wiek XIX".

• STUDNIÓWKA 2024

9 lutego uczniowie klasy maturalnej bawili się na swojej STUDNIÓWCE

To niezwykłe wydarzenie, które zostanie zapamiętane na długo. Najpiękniejsze dziewczyny i wspaniali panowie bawili się na najpiękniejszym balu w życiu. Towarzyszyli im osoby bliskie oraz zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły, Wójt Gminy Rybno, wychowawczyni, nauczyciele oraz niezawodni rodzice.