• MATURA 2022

Już dziś, 4 maja, o godz. 9.00 Maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. bp. Jana Chrapka w Rybnie - tak jak maturzyści w całej Polsce -rozpoczęli swoje zmagania z egzaminem dojrzałości. Dziś egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Jutro matematyka - poziom podstawowy, w piątek język angielski - poziom podstawowy. Od poniedziałku maturzyści będą przystępować do wybranych przez siebie przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

Trzymamy kciuki i życzymy połamania piór!!!

• POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2022

29 kwietnia w Zespole Szkół w Rybnie odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów. Uczniowie klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Rybnie ukończyli naukę w naszej szkole.

Podczas świątecznego apelu obecni byli: Wójt Gminy Rybno – p. Tomasz Węgrzynowski; Przewodniczący Rady Gminy – p. Piotr Kornatowski; Inspektor ds. Oświaty w Gminie Rybno – p. Wiesława Wróblewska, a także Rodzice naszych Absolwentów. Podczas wspólnego spotkania usłyszeliśmy wiele wzruszających i pełnych wdzięczności słów. Do abiturientów skierowano życzenia powodzenia na zbliżające się egzaminy maturalne oraz na dalsze lata nauki i dorosłego życia. Po przemówieniach i części artystycznej wręczono podziękowania, dyplomy oraz listy gratulacyjne dla Rodziców uczniów. Absolwenci odebrali nagrody, wyróżnienia oraz świadectwa ukończenia liceum.

Gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy połamania piór na egzaminie maturalnym!!!

• ZWYCIĘZCY KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„Zimowi Twardziele w mojej miejscowości”

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. bp. Jana Chrapka Rybnie wzięli udział w powiatowym konkursie fotograficznym „Zimowi twardziele w mojej miejscowości”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Uzdowie, Działdowskie Centrum Edukacji Ekologicznej oraz EUROPE DIRECT Olsztyn działający przy Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej.

Celem konkursu było podniesienie świadomości przyrodniczej oraz rozbudzenie zainteresowań dzieci i młodzieży gatunkami ptaków zimujących w miejscowości uczestników i ich przystosowaniem do warunków środowiska poprzez prezentację prac fotograficznych.

Podsumowanie konkursu odbyło się 27.04.2022r. w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Uzdowie. Uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. bp. Jana Chrapka: Oliwia Ankiewicz i Kacper Rozentalski zajęli II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i życzę dalszego rozwoju swoich pasji artystycznych- koordynator konkursu Hanna Kirchhof

• DZIEŃ ZIEMI W ZESPOLE SZKÓŁ W RYBNIE

22 kwietnia 2022r. w ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie Zespołu Szkół w Rybnie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”, której celem była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. W ramach promocji ochrony środowiska i poszerzania wiedzy ekologicznej wykonano gazetki okolicznościowe.