• STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

28 listopada 2023 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów.

Takie wyróżnienie otrzymuje w szkole średniej uczeń, który uzyska najwyższą średnią ocen w całej szkole. W naszym Liceum Ogólnokształcącym im. bp. Jana Chrapka stypendystką PRM jest Zuzanna Zabłotna - uczennica klasy drugiej. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

• ŚWIĘTO SZKOŁY I OTWARCIE WIRTUALNEJ STRZELNICY

W środę, o godzinie 11:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbyło się coroczne Święto Naszej Szkoły.

Na uroczystość licznie przybyli goście, w tym delegacje ze szkół podstawowych z terenu gminy Rybno, Poseł RP – Robert Gontarz, Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski, Sołtys wsi Rybno – Henryk Wiśniewski, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostródzie – Ppłk. Dariusz Szorc, Komendant Posterunku Policji w Rybnie – Marcin Hinc, a także nauczyciele, uczniowie i wielu innych znamienitych gości.

W trakcie uroczystości pierwszoklasiści zarówno szkoły branżowej, jak i liceum złożyli ślubowanie, rozpoczynając tym samym swoją edukacyjną podróż w murach Zespołu Szkół w Rybnie. Emocje, duma i radość malowały się na twarzach zarówno uczniów, jak i ich nauczycieli.

Część artystyczna uroczystości była połączona z utworami przygotowanymi przez utalentowanych uczniów oraz występ solowy Aleksandra Kamińskiego. Dodatkowo, quiz wiedzowy dostarczył wielu emocji i podkreślił intelektualne umiejętności uczniów, którzy rywalizowali w duchu fair play.

Wydarzenie uwieńczyło oficjalne otwarcie wirtualnej strzelnicy. Nowoczesne rozwiązania technologiczne zainstalowane w szkole nie tylko wpisują się w trendy edukacyjne, ale także podkreślają zobowiązanie do zapewnienia uczniom dostępu do najnowocześniejszych środków dydaktycznych.

Wirtualna strzelnica, otwarta dzięki współpracy Zespołu Szkół w Rybnie i wsparciu finansowemu Ministra Obrony Narodowej, stanowi znakomitą innowację w dziedzinie edukacji. Urząd Gminy aktywnie zaangażował się w ten projekt, dokładając 20% do inwestycji. Inwestycję nadzorował pracownik Urzędu Gminy w Rybnie – Michał Cieciński. Pierwszą lekcję teoretyczną i praktyczną przeprowadził instruktor Karol Rykaczewski.

Wirtualna strzelnica nie tylko dostarczy uczniom nowych możliwości edukacyjnych, ale także służyć będzie lokalnemu społeczeństwu do nauki strzelania. To inicjatywa promująca bezpieczne praktyki i rozwijanie umiejętności, które mogą znaleźć zastosowanie w różnych obszarach życia.

W tym dniu odbyła się również Wystawa Militarna, którą przygotowal Pan Przemysław Rojek.

Dyrektor Zespołu Szkół w Rybnie, pani Ewa Golder, podkreśliła wagę tego dnia dla społeczności szkolnej: "To nie tylko święto naszej szkoły, ale także czas, w którym z dumą patrzymy na sukcesy naszych uczniów i wspólnie celebrujemy wartości, jakie niesie edukacja".

• SPOTKANIE Z SENIORAMI

14 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

Z tej okazji spotkaliśmy się z Seniorkami ze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno : panią Danutą Zdunek oraz panią Danutą Kornacką. Obie panie opowiedziały jak spędzają czas wolny i udzieliły kilku wskazówek młodemu pokoleniu. Spotkanie umilił występ Olka, który zagrał dla pań „sto lat”.

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada 1918r. to przełomowy moment w dziejach Europy, a przede wszystkim w dziejach Polski.

Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Nadeszła upragniona wolność. Ten szczególny dzień skłania do refleksji i staje się dla wielu osób lekcją patriotyzmu. W tym dniu Polska oddaje hołd tym wszystkim, którzy walczyli i ginęli za naszą Wolną Ojczyznę. W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel, przygotowano okolicznościowe gazetki oraz wystawę. W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy. Podniosłość uroczystości podkreślił galowy strój naszych uczniów oraz przypięte biało-czerwone kotyliony. Obchody uświetnił występ wokalny uczennicy Izabeli Kliniewskiej oraz Aleksandra Kamińskiego, który na saksofonie zagrał kilka pieśni patriotycznych.

• GÓRA GROSZA

W naszej szkole już ruszyła zbiórka monet w ramach XXIV edycji Góry Grosza. Przynieś „drobniaki” a pomożesz dzieciom z całej Polski. Zachęcamy do udziału

• AKCJA MENSTRUACJA

Dołączyliśmy do programu „Akcja Menstruacja w Twojej Szkole”.

Dzięki temu w damskich toaletach pojawiły się dyspensery z produktami menstruacyjnymi , które będą systematycznie uzupełniane. Ponadto dziewczęta mogą korzystać z poradników dostępnych po zeskanowaniu kodów QR.