ZARZĄDZENIE NR 3/2020
OLIMPIADA WIEDZY O OBRONIE CYWILNEJ
W piątek 21 lutego 2020r. w Zespole Szkół im. Emilii Sukertowej - Biedrawiny w Malinowie odbyły się powiatowe eliminacje Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.
Zespół Szkół w Rybnie reprezentowała dwuosobowa drużyna w składzie: Oliwia Jarzembek i Jakub Tara. Uczniowie klasy pierwszej liceum bardzo dobrze poradzili sobie w części praktycznej, niestety w części teoretycznej zabrakło kilku punktów, aby znaleźć się w trójce najlepszych drużyn. Uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Działdowie.
URODZINY MIKOŁAJA KOPERNIKA
W Zespole Szkół w Rybnie dnia 18 lutego 2020r. obchodziliśmy wigilię urodzin Mikołaja Kopernika. Gmina Rybno leży na Szlaku Kopernikowskim i w związku z tym chcieliśmy uroczyście nawiązać do dnia urodzin sławnego Polaka.
4Poszczególne klasy przygotowały o planetach naszego układu słonecznego plakaty, które stanowiły część dekoracji. Tego dnia uczniowie mieli możliwość obejrzenia dwóch filmów o Mikołaju Koperniku, przedstawionych przez pana Roberta Szaja. Uczniowie wysłuchali wykładu pana Roberta Szaja na temat życia oraz znaczenia odkryć Kopernika. Dwuosobowe drużyny z każdej klasy wzięły udział w quizie o naszym wielkim astronomie. Na zakończenie quizu zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, które przekazał pan Robert Szaj. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie stali się posiadaczami map nieba, które także podarował pan Robert Szaj. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.
ZAPRASZAMY!
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ustanowiło UNESCO na pamiątkę dramatycznych wydarzeń w 1952 roku w Dhace, stolicy Bangladeszu (wówczas należącego do Pakistanu). Tego dnia zginęło pięciu studentów podczas pokojowych demonstracji, których uczestnicy postulowali, by język bengalski został uznany za urzędowy.
To również okazja, aby wskazać na potrzebę dbałości o nasze wspólne dobro jakim jest język narodowy. Troska o język ojczysty to również dbałość o naszą historię i tożsamość.
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do zapoznania się gazetka oraz wystawą na temat języka ojczystego.
Szanuj swój język ojczysty.
ZAPRASZAMY!
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Honorowych Dawców Krwi
W sobotę, 18 stycznia 2020r. o godz. 14:00 w Zespole Szkół w Rybnie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Honorowych Dawców Krwi.
Zebranie otworzyła Danuta Ogrodowczyk, która powitała przybyłych członków Klubu HDK w Rybnie, a następnie przeszła do porządku obrad. Spotkanie poprowadził Sylwester Kasprowicz, a protokół z zebrania sporządziła - Joanna Gawlik. Sprawozdanie Zarządu Klubu HDK za lata 2016-2020 przedstawiła Prezes – Danuta Ogrodowczyk, a sprawozdanie finansowe Skarbnik – Henryk Wiśniewski. Członkowie klubu jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą przyjęcia sprawozdania z działalności Zarządu Klubu HDK oraz udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi. Następnie wystąpił Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, który przypomniał o tym jak ważna dla wielu ludzi jest działalność Klubu oraz zaprosił przedstawicieli na sesję, podczas której delegaci przedstawią mieszkańcom ideę działalności Klubu HDK w Rybnie.
Następnie przyszedł czas na wybory na Prezesa Zarządu, Członków Zarządu oraz Delegata na Konferencję Rejonową PCK. Wybory przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Piotr Kamiński, Alina Świniarska i Sylwia Kiełpińska. Przedstawiamy Zarząd Klubu HDK w Rybnie:
Prezes – Danuta Ogrodowczyk
Wiceprezes – Krzysztof Anisiewicz
Sekretarz – Joanna Maciejewska
Skarbnik – Henryk Wiśniewski
Członek Zarządu – Jadwiga Krukowska
Serdeczne gratulacje!
Podsumowanie akcji „Dzień Świętego Mikołaja”!
W piątek, 17 stycznia 2020r. o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie odbyło się podsumowanie 8-letniej działalności Nieformalnej Grupy Młodzieży „W Rękach Młodych”, która zakończyła projekt pn. „Dzień Świętego Mikołaja”.
7Podsumowanie 8-letniego projektu dokonał przewodniczący Nieformalnej Grupy Młodzieży „W Rękach Młodych” – Sylwester Kasprowicz wraz z najmłodszą członkinią – Natalią Sobotką. Przygoda z organizacją wcześniej wspomnianej akcji rozpoczęła się w 2012 roku, a jej inicjatorką była Maja Świniarska. Przez kolejne 6 lat grupa młodzieży organizowała zbiórki słodyczy oraz jasełka dzień przed wigilią w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z św. Mikołajem, który przynosił dzieciom słodkie upominki. Przez ten okres grupa przygotowała ponad 1200 paczek, a jasełka grane przez tych młodych ludzi cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Przez ostatnie dwa lata grupa „W Rękach Młodych” skierowała swoje działania do osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. Odbywały się także zbiórki żywności, potem przygotowywane były paczki, a następnie w dniu wigilii św. Mikołaj rozwoził podarunki do grupy docelowej – czyli osób starszych, samotnych czy niepełnosprawnych z terenu całej gminy.
Natalia Sobotka i Sylwester Kasprowicz wręczyli podziękowania wolontariuszom z SP w Rybnie. Otrzymali je: Mateusz Skakuj, Bartosz Kraśnicki, Kamil Krezymon, Kacper Labicki, Paulina Nazar, Weronika Osowska, Klaudia Miecznik, Joanna Witkowska, Katarzyna Labicka, Zuzanna Michalska i Piotr Jabłoński.
- Dziękujemy także za współpracę Dyrektorom - Elżbiecie Mederskiej i Ewie Golder oraz właścicielom sklepów – Annie Witkowskiej, Magdalenie Szczepańskiej, Pawłowi Tanasiewiczowi i Kazimierzowi Zielińskiemu. Dziękujemy też mieszkańcom naszej gminy, którzy z pewnością dołożyli swoją cegiełkę! Kończymy projekt „Dzień Świętego Mikołaja”, a w najbliższym czasie poinformujemy o kolejnym, który zrealizujemy już 1 marca, także we współpracy m.in. ze Szkołą Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie – podsumowuje Sylwester Kasprowicz.
Mistrzowie i Patrioci
Uczennica kl. I LO Julia Aleksandrowicz wzięła udział w konkursie „Mistrzowie i Patrioci”, nad którym Patronat Narodowy objął Prezydent RP Andrzej Duda. Konkurs polegał na opisaniu sylwetki polskiego sportowca, który wyróżnia się szczególnym patriotyzmem. Bohaterem pracy Julii został polski lekkoatleta – Jakub Krzewina. Za udział w konkursie uczennica otrzymała list z podziękowaniami oraz grę planszową „Mistrzowie i Patrioci”.
Te książki warto przeczytać – pozycje na ferie polecane przez młodzież
Wystawa zorganizowana przez aktyw biblioteczny to lista książek, z którymi warto spędzić wolny czas w ferie zimowe. A te tuż, tuż.
Jak mawiała Szymborska Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła, a ferie to wiadomo - czas odpoczynku i zabawy.Przyjdź i wypożycz :)
Projekt BohaterON
UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W OLSZTYNIE
13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, uczniowie kl. I i II Liceum Ogólnokształcącego im. bp. Jana Chrapka w Rybnie, wraz z opiekunem – p. Marianem Olszewskim wzięli udział w odczycie pracownika IPN Pani Renaty Gieszczyńskiej.
Wykład dotyczył osób uwięzionych i internowanych na Warmii i Mazurach w 1981r. Odczyt w budynku Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie rozpoczęły przemówienia wojewody warmińsko-mazurskiego, Pana Artura Chojeckiego oraz wicekuratora oświaty, Pana Wojciecha Cybulskiego. Wśród gości byli także: Józef Dziki – szef warmińsko-mazurskiej „Solidarności” oraz Anna Niszczuk – jedna z niewielu kobiet, które w naszym regionie zostały skazane na karę więzienia w tamtym czasie. Wygłosiła ona pełne uczuć i emocji przemówienie. Następnie uczniowie zwiedzili wystawy dotyczące ludzi internowanych oraz pracowników bezpieki w Olsztynie. Spotkanie przybliżyło tematykę stanu wojennego oraz dało możliwość poznania świadków tamtych czasów i wydarzeń. Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Reszka z kuratorium oświaty w Olsztynie, która szczególnie zajęła się naszą grupą.
HAZARD? NIE, DZIĘKUJĘ!
19 grudnia 2019r. młodzież Zespołu Szkół z klas I LO spotkała się z nadkomisarzem Krzysztofem Jonowskim oraz podkomisarzem Zbigniewem Głąbińskim- przedstawicielami Warmińsko- Mazurskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Olsztynie. Podczas prelekcji „Hazard- zagrożenia dla państwa i jednostki” uczniowie dowiedzieli się czym jest hazard i jakie stwarza niebezpieczeństwa. Celem działań jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze prowadzenia gier hazardowych, w tym w sieci Internet, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienia od niego. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. „Hazard? Nie, dziękuję!” organizowanej przez Izbę Administracji Skarbowej w Olsztynie. Tegoroczna edycja kampanii uzyskała honorowy patronat MEN
Wesołych Świąt!
RAZEM NA ŚWIĘTA
Zespół Szkół w Rybnie - Nasz wspaniały Samorząd Uczniowski kolejny raz zorganizował zbiórkę na Paczkę dla Seniora. Jeden z rodziców podarował na ten cel choinkę. Tym razem podarunki i choinka powędrowały do Seniorów z Dębienia. Było zaskoczenie, radość i łzy szczęścia. Jesteśmy dumni, że naszym uczniom nie są obojętne potrzeby starszych osób.
1
UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W SEJMIE
13 grudnia w piątek nasi uczniowie wraz z opiekunami byli na wycieczce w Warszawie.
11Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Sejmie RP. Uczniowie z przewodniczką zobaczyli Salę Posiedzeń, hall główny oraz znane głównie z mediów: Salę Kolumnową oraz korytarz marszałkowski. Przez cały pobyt towarzyszył nam poseł pan Robert Gontarz, który zaopiekował się naszą grupą i ułatwił nam wizytę na Wiejskiej. Następnym punktem zwiedzania było Muzeum Narodowe, a w nim lekcja muzealna. Obejrzeliśmy słynne malowidła z Faras, przykłady sztuki dawnych wieków oraz sztuki współczesnej. Posiłek zjedliśmy w Złotych Tarasach a wycieczkę zakończyło przedstawienie pt. „Człowiek dwóch szefów” w Teatrze Komedia. Spektakl niezwykle przypadł uczniom do gustu a szczególnie podobała się konwencja bezpośredniego kontaktu z publicznością. Tego typu wyjazdy, które już stały się zwyczajem w naszej szkole zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.
FUNDACJA DKMS W ZESPOLE SZKÓŁ W RYBNIE
12 grudnia 2019r. odbyło się spotkanie młodzieży Zespołu Szkół w Rybnie z przedstawicielami Fundacji DKMS- p. Waldemarem Ossowskim oraz p. Ewą Dobracką- Zawadą. Pan Ossowski przedstawił uczniom historię działalności Fundacji DKMS oraz jej główne założenia. Młodzież dowiedziała się również w jaki sposób mogą stać się aktywnymi, potencjalnymi dawcami komórek macierzystych. Ta akcja przeprowadzona była dla Pani Joanny Jewartowskiej, dla której jedyną nadzieją jest przeszczepienie komórek macierzystych lub szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy.Kilkoro uczniów naszej szkoły zapisało się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych.
ŻYCZENIA
OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA
Dnia 7 grudnia o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Działdowie odbyła się Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowana przez Polski Czerwony Krzyż . W olimpiadzie brały udział trzy uczennice Zespołu Szkół w Rybnie . W kategorii szkół średnich zajęły miejsca na podium. Wiktoria Pastuszka - miejsce I, Beata Rucińska - miejsce II i Ewelina Deptuła - miejsce III. Nagrody i dyplomy zostały wręczone przez przedstawiciela starostwa Pana Janusza Kaczmarka, prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża Pana Jerzego Giezka oraz Kierownika Oddziału Rejonowego PCK w Działdowie Panią Joannę Derbin.
KAMPANIA "BIAŁA WSTĄŻKA"
Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Rybnie włączył się w kampanię "Biała wstążka", która symbolizuje sprzeciw wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Jest także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować i milczeć na temat przemocy wobec kobiet.
Archiwum Aktualności
- Luty 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Wszystkie