• ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ 2022

„Edukacja jest najpotężniejszą bronią, której możesz użyć aby zmienić świat” – Nelson Mandela

12 października 2022r w Zespole Szkół w Rybnie obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Na uroczystym apelu pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za codzienną pracę na rzecz naszych uczniów. Pani dyrektor pogratulowała nauczycielom, którzy otrzymali nagrodę wójta oraz nagrodę dyrektora wręczaną z okazji Dnia Nauczyciela.

Uczniowie klasy IV LO przygotowali część artystyczną, w której przybliżyli różnice w edukacji na przestrzeni wieków.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

2 października, w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii niestosowania przemocy, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy.

W związku z tym, każda klasa przygotowała plakat na wybrany rodzaj przemocy, m.in. cyberprzemoc, autoagresja, przemoc domowa, przemoc fizyczna i przemoc psychiczna. Z wykonanymi pracami można zapoznać się na parterze szkoły.

• POMAGAMY ZWIERZĘTOM

W czwartek 28 września wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu spotkali się z przedstawicielami OTOZ ANIMALS DZIAŁDOWO. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca w tej organizacji oraz wjakich strasznych warunkach żyły zwierzęta, zanim zgłoszono ich krzywdę. Nasi uczniowie również chcą pomagać. Zorganizowali zbiórkę karmy, którą można przynosić przez cały październik. Zostanie ona przekazana dla zwierząt, które zabrano właścicielom po interwencji Towarzystwa Ochrony Zwierzat.

• NASZA POMOC DLA MADAGASKARU

Społeczność Zespołu Szkół włączyła się w pomoc dla Madagaskaru! 11 września uczestniczyliśmy w Hartowcu w festynie, który połączony był z uroczystością nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Rybno Danielowi Kasprowiczowi - misjonarzowi świeckiemu, pracującemu na Madagaskarze. Podczas festynu wolontariuszki z naszej szkoły sprzedawały naturalne kosmetyki (mydełka, świece, kule do kąpieli), wykonane przez naszych uczniów na zajęciach koła chemicznego. Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na pomoc dla Madagaskaru. Również podczas zebrania z rodzicami, rodzice mogli nabyć mydełka i w ten sposób wesprzeć działania Daniela Kasprowicza na Madagaskarze.

Do zbiórki włączyli się także uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół, składając dobrowolne datki. W wyniku wszystkich naszych działań w sumie udało nam się zebrać 1200 zł. Pieniądze zostały przekazane przez zrzutkę.pl na budowę bloku operacyjnego dla Beyzyma na Madagaskarze. 3 października przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w spotkaniu z Danielem Kasprowiczem.

Otrzymaliśmy podziękowania od Daniela Kasprowicza.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i wsparcie działań Daniela Kasprowicza na Czerwonej Wyspie.