• Rocznica Września 1939 r.

Wrzesień to szczególny miesiąc. Osiemdziesiąt dwa lata temu wybuchła II wojna światowa. Niemcy, realizując tzw. "Fall Weiss" czyli "Biały Plan" zaatakowały Polskę.

Polacy prowadzili w tym czasie wojnę obronną. Walcząc z Niemcami, a od 17 września również ze Związkiem Radzieckim. Wiele wydarzeń z tych dni zapisało się znaczącą kartą w historii Polski. Przykładem jest obrona Westerplatte, bitwa pod Mławą, Bzurą, Wizną czy walki o Warszawę.

Polacy wykazali się ogromną odwagą, poświęceniem i wielkim bohaterstwem walcząc na dwóch frontach z przeważającymi siłami wroga.

• POTRZEBUJESZ POMOCY? - ZADZWOŃ!

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

• ROK SZKOLNY 2021/2022 ROZPOCZĘTY!!!

W Zespole Szkół w Rybnie jak we wszystkich szkołach w Polsce rozpoczęliśmy dziś nowy rok szkolny. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu p. dyrektor powitała wszystkich zebranych, przedstawiła nowych nauczycieli i życzyła udanego roku szkolnego. Szczególnie serdecznie zwróciła się do uczniów klas pierwszych, dziękując im za wybór naszej szkoły. Zapewniła, że wszyscy nauczyciele dołożą wszelkich starań, aby uczniowie otrzymali dobre wykształcenie. Pani dyrektor wspomniała również o ważnych datach w historii naszego kraju - 1 i 17 września. Na koniec odczytała również życzenia Wójta Gminy Rybno na nowy rok szkolny. Po spotkaniu ogólnym uczniowie uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.