• ZBRODNIA KATYŃSKA

W tym roku mija 84 rocznica Zbrodni Katyńskiej. Wiosną 1940 r. na rozkaz najważniejszych władz związku sowieckiego zamordowano ponad 21 tysięcy polskich jeńców wojennych. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, urzędnicy, nauczyciele, artyści. Większość ofiar stanowili więźniowie przetrzymywani w specjalnych obozach w Starobielsku, Ostaszkowie i Kozielsku. Ofiary zostały pochowane w zbiorowych, bezimiennych mogiłach w Katyniu, Charkowie, Miednoje. Prawda o zbrodni Katyńskiej była ukrywana przez ponad pół wieku. Dopiero w 1990r. władze ZSRR przyznały, że zbrodnię popełniło NKWD. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

• SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

Dnia 27 marca uczniowie Zespołu Szkół w Rybnie wzięli udział w spotkaniu z kpt. mgr inż. Jakubem Poniatowskim z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie.

Gość przedstawił prezentację i przybliżył młodzieży zagrożenia związane z pożarami traw i nieużytków rolnych.

• GMINNE ELIMINACJE TWP

27 marca 2024 roku odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom” . Obyły się one w sali OSP w Rybnie pod przewodnictwem kpt. mgr inż. Jakuba Poniatowskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie.

W kategorii szkoły ponadpodstawowe uczniowie zajęli następujące wyniki:

• POWIATOWA KONFERENCJA EKOLOICZNA

22 marca przedstawiciele Zespołu Szkół w Rybnie brali udział w Powiatowej Konferencji Ekologicznej "TAK! dla klimatu", która odbywała się w Szkole Podstawowej w Rumianie. Oprócz niezmiernie ciekawych wykładów podczas uroczystości obserwowaliśmy występy uczniów. Ważnym elementem było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, polegającego na wykonaniu ilustracji do utworu literackiego. W kategorii szkół ponadpodstawowych przyznano 2 wyróżnienia, a otrzymali je uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. bp. Jana Chrapka w Rybnie: Aleksandra Michalska i Szymon Załoga . GRATULUJEMY!!!

• Wyjazd na mecz AZS-u Olsztyn

Dziękujemy Panu Wójtowi Tomaszowi Węgrzynowskiemu za przekazanie biletów dla naszych uczniów i tym samym umożliwienie nam wyjazdu na mecz !!!

Z Olsztyna przywieźliśmy statuetkę dla GMINY RYBNO w podziękowaniu za promocję siatkówki wśród dzieci i młodzieży w ramach Programu Partnerstwa Regionalnego.

• KLUB  HDK

Środa 24.04.2024